Ameryka w polskich produktach

 

Część z Was zapewne wie, że spośród dwóch rodzajów minky z których szyliśmy, pozostaliśmy tylko przy jednym – amerykańskim oryginalnym od firmy Shannon Fabrics. Informowaliśmy o tym w jednym z postów na naszym funpage’u na Facebooku.

https://www.facebook.com/MalyDiament/

Do niedawna można było u nas nabyć produkty i z amerykańskiego, ale również z minky polskiej produkcji. Na rynku jeszcze można dostać trzeci rodzaj minky, a konkretnie minky typowo chiński – tani, ale na ten, ze względu na niską jakość, szkoda czasu nawet na pisanie.

Niewątpliwie jesteśmy firmą, która wspiera polski rynek i wszystkie nasze produkty szyjemy z materiałów kupowanych u polskich producentów. Polska bawełna niewątpliwie nie ma sobie równych, velvet – ostatnio największy hit – jest świetny, natomiast jeśli chodzi o minky postawiliśmy na materiał produkcji amerykańskiej. Dlaczego, zapytacie? Już odpowiadamy:

  • Po pierwsze – najważniejsze – dla naszych-Waszych dzieci wybieramy najdelikatniejsze materiały. Chcemy, aby wrażliwa skóra maluszków stykała się tylko z mięciutkimi powierzchniami, a minky od Shannon Fabrics taki jest. Jest wyraźnie delikatniejszy w dotyku niż minky produkcji polskiej, niemal przelewa się przez ręce. dodatkowo minky od Shannon Fabrics jest bardziej puchaty (pluszowy).
  • Po drugie – z własnych obserwacji wywnioskowaliśmy, że wraz ze wzrostem gramatury, czyli gęstości włosia, minky produkcji polskiej sztywnieje jest taki jakby, bardziej „twardy”. Minky amerykański zaś w dalszym ciągu jest tak samo delikatny. Dotyczy to głównie minky kropkowanego, tego z wypustkami.
  • Po trzecie – minky, jak wiadomo, jest to poliester, czyli materiał sztuczny. Jednak ten od Shannon Fabrics to poliester najnowszej generacji, dzięki czemu firmie udało się uzyskać właściwości oddychające.
  • Po czwarte – naszym własnym dzieciom, jeśli szyjemy z minky, to tylko z oryginalnego. Dlatego chcemy, żebyście mogli, drodzy rodzice, dla swoich dzieci wybrać tylko to co najlepsze.

Jak widać oryginalny minky od Shannon Fabrics ma mnóstwo zalet. Jedyna „wada”? Cena – minky amerykański jest znacznie droższy od polskiego, co niepodważalnie wpływa na cenę produktów. Jednak w przypadku delikatnej i wrażliwej skóry maluszka, to ich jakość jest priorytetem.

Poniżej zamieszczamy kilka przykładowych produktów, które znajdziecie w naszym sklepie uszytych właśnie z minky od Shannon Fabrics.

https://little-diamond.pl/product/rozek-serduszka-rozowy-minky-shannon-fabrics/

https://little-diamond.pl/product/rogal-w-rozowe-serduszka-i-minky-shannon-fabrics/

https://little-diamond.pl/product/kokon-bawelniany-z-blekitnego-minky-od-shannon-fabrics-i-bawelny-w-gwiazdki/