Certyfikacja materiałów – istotna dla dzieci – istotna dla nas.

Żyjemy w czasach, w których człowiek ma niemal nieograniczony dostęp do informacji. Tworzymy w czasach, w których klient coraz bardziej zwraca uwagę na to co kupuje, szczególnie, jeśli chodzi o produkty dla najmłodszych.

Bardzo nas cieszy,  że nasi klienci są coraz bardziej świadomi i posiadają coraz szerszą wiedzę na temat tego, jakie powinny być wybrane produkty dla maluszka. Obecnie klient coraz większą uwagę przywiązuje do tego skąd pochodzą materiały lub produkt, jaka jest ich jakość oraz czy posiada certyfikaty mówiące o tym, że wybrany towar jest bezpieczny dla niego i jego dzieci.

I właśnie tego ostatniego, czyli certyfikacji kupowanych przez nas materiałów będzie dotyczył ten wpis. Ponieważ wiemy, co jest dla Was istotne (i dla nas też) i chcemy, poszerzyć Waszą świadomość na temat bezpieczeństwa materiałów z których szyjemy, a tym samym naszych produktów.

 

Najważniejszym i chyba najbardziej popularnym jest certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100. Certyfikat nadawany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi od 1992 r. Produkty, które posiadają ten certyfikat są wolne od substancji szkodliwych m.in. chlorofenoli, pestycydów, metali ciężkich, czy barwników alergizujących. Znak otrzymują tylko te tekstylia, które na każdym etapie zostały przebadane i na każdym z tych etapów uzyskały pozytywny wynik. Uzyskanie tego certyfikatu przez producenta tkanin oznacza, że jego materiał został przebadany pod kątem ponad stu parametrów istotnych dla zdrowia użytkowników. Dlatego wybierając dostawcę materiałów do szycia produktów, z których korzystać będą Wasze maluszki, w pierwszej kolejności uwagę zwracamy na posiadane przez nich certyfikaty, szczególnie właśnie ten Oeko-Tex Standard 100. Certyfikat ten posiadają kupowane przez nas zarówno tkaniny velvet, z których powstają m.in. nasze słodkie zestawy kocykowe z serii My Cute Bunny,  bawełny standardowe, jak i bawełny premium, z których szyjemy dla Was m.in. kokony, rożki, czy kocyki.Także dresówki, z których szyjemy czapki, kominy i apaszki opatrzone są takim certyfikatem, jak również poliestry na śpiworki i mufki.

 

Jeśli chodzi o bawełny premium, większość dzianin dresowych i stosowany przez nas minky do tworzenia naszych maskotek króliczków z serii My Cute Bunny, posiadają dodatkowo certyfikat bezpieczny dla dziecka. Jest to wyszczególnienie w certyfikacie Oeko-Tex Standard 100 i oznacza, że materiały zostały poddane dodatkowym badaniom na obecność zakazanych substancji szkodliwych i zapewniają pełny komfort ich użytkowania. Certyfikat również wydawany jest przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi.

Jak widać, staramy się, aby materiały przez nas stosowane, były jak najlepszej jakości, kupowane tylko ze sprawdzonych, przebadanych źródeł, od polskich producentów (oprócz minky od Shannon Fabrics o czym możecie przeczytać w tym wpisie), którzy w swoim asortymencie posiadają certyfikowane, bezpieczne materiały.

My również jesteśmy rodzicami Małych Diamencików, którym chcemy dać wszystko co najlepsze i to co bezpieczne. Z resztą wszystkie maluszki naszej Diamentowej Społeczności to nasze maluszki – nasze Małe Diamenty i wszystkim dzieciom pragniemy podarować tylko najlepsze produkty. Coraz częściej zwracamy uwagę, że i Was, drodzy rodzice, w pierwszej kolejności interesuje jakość i bezpieczeństwo, a dopiero potem na cena. To świadczy o Waszej świadomości, poczuciu odpowiedzialności i wiedzy.